Bir sezonu daha bitirdik. 5 gün süren 2017 Turkcell Türkiye Kısa Kulvar Şampiyonası dün sona erdi. Genç Erkeklerde 1.lik kupasını ENKA alırken, Genç Bayanlar, Açıkyaş Erkekler ve Açıkyaş Bayanlarda 1.lik kupasını FENERBAHÇE yuvasına götürdü.

5 gün boyunca bir çok rekorun kırıldığı şampiyonada atılan her kulaç tribündeki anne-babalar tarafından heyecanla izlendi ve alkışlandı.

Benim adıma yarışlar; şampiyonanın en küçük yaş grubu olmalarına rağmen iki yüzücümün toplam 10 yarışının hepsinde best time (200 kelebek, 200 sırt ve 400 karışıkta 5 sn gibi inanılmaz bir atakla) ve üç finalle gurur dolu geçti. Önümüzdeki yıllar için umudumuzu ve hevesimizi kaybetmediğimiz bir yarış oldu.

Onlar da ben de çok yorulduk, kendimize 1 gün izin verdik ve bugün dinlenme günü ilan ettik. Akşama antrenmana gidene kadar günü sakin geçireceğiz. Yılbaşından itibaren Yaz Şampiyonası hazırlıkları başlayacak güç toplamak lazım.

Bu 5 gün boyunca kulaç atan, rekorlar kıran, best time yapan, madalya alan ya da almayan, uluslararası arenalara çıkan, çıkmak için çaba sarfeden, emek veren, hayatının tam ortasına yüzme sporunu koyan tüm sporcuları tebrik ediyorum. Bu sporcuları ilmek ilmek işleyen, ufuklarını açan, kendilerine inanmalarını sağlayan gözlerini havuzdan ayırmayan tüm antrenörlere de teşekkür ediyorum.

Bu işlerin en görünmez savaşçıları ailelere gelince; havuzdan sakatlanma tehlikesi ile çıkmaya çabalayan yüzücüsünü kalp çarpıntısı ve gözlerinde yaşlara teslim olmamaya çalışan endişe ile seyreden, final yüzebilmesi için kenardan var gücü ile bağıran, sakin sakin yarış seyrediyor gibi görünen ama içi kıpır kıpır olan, takımının her sporcusunu kendi çocuğu gibi destekleyen, iş arasında koşa koşa yarış seyredip işine geri dönen, kar yağmur çamur dinlemeden şampiyonaya iştirak eden tribündeki ebeveynler…hakkınız ödenmez. Ödeneceğine dair beklentiniz de yoktur zaten. Bu sporun görünmez kahramanları en büyük alkışı sizler hak ediyorsunuz. Hepinizi böyle pırlanta gibi çocuklar yetiştirdiğiniz için tebrik ediyorum. Daha uzun yıllar yollarımızın kesişmesi dileği ile…

Yüzücü Annesi

Berna Çetin Kavili

açıkyaş bayanaçıkyaş erkekgenç bayangenç erkek